Kas jāzina pirms ātro kredītu ņemšanas

0

50euroVilinošās ātro aizdevumu reklāmas mums ik dienu seko visur – avīzes, mediji, internets, dažādi stendi un kustīgas reklāmas. Protams, dažādos gadījumos ātro aizdevēju palīdzība lieti noder, taču kas par daudz, tas par skādi. Šajā rakstā apskatīsim un dosi padomus kā pareizi izvēlēties aizdevēju, atklāsim dažus noslēpumus un sniegsim vēl citu lietderīgu informāciju aizdevumu ņēmējiem. Pats galvenais noteikums, kas noteikti jāielāgo katram, kas taisās ņemt ātro kredītu – ja tas nepieciešams, lai segtu citu ātrā kredīta parādu, tad nekādā gadījumā to nedarīt, jo tādējādi radīsies sava veida apburtais loks, no kura nevarēs tik viegli tikt ārā.

Kam vispirms pievērst uzmanību?

Pirmkārt vienmēr nepieciešams izvērtēt to, vai iemesls aizdevuma ņemšanai ir patiešām pietiekoši liels. Nekad neiesaka aizņemties, ja nauda nepieciešama izklaidēm vai citu parādu segšanai. Tāpat, ja nepieciešams aizņemties ikdienišķu lietu iegādei, iesaka izvērtēt vai nav iespējams ik dienā ieekonomēt uz citām lietām. Noteikti jāpievērš uzmanība procentu likmei. Protams, ir aizdevēji, kas piedāvā pirmo kredītu saņemt bez maksas, tas nozīmē, bez papildus procentu piemaksas, taču, tādi nav visi. Ir aizdevēji, kas pirmajam kredītam piemēro 10% likmi, ir tādi, kas 20% likmi un pat augstāku. Ir arī aizdevēji, kas pastāvīgajiem klientiem piedāvā ievērojamas atlaides. To, kurš aizdevējs ir atbilstošāks Jums, varat izvērtēt dažādās kredītu salīdzināšanas interneta vietnēs.

Līgums

Ne tikai ieteikumi ātro kredītu ņēmējiem, bet jebkuru saistību klientiem, vienmēr sāksies ar ieteikumu izlasīt līgumu. Lielākā daļa cilvēku to nedara, vai izdara tikai tad, kad tas ir parakstīts. Aizņemoties naudu no dažādiem nebanku vai banku aizdevējiem, līguma izlasīšana ir ļoti būtisks posms, jo ietver sevī visus noteikumus un opcijas, ko klients var nezināt, kas neskaidrību vai grūtību gadījumā var vai nu palīdzēt vai gluži otrādi – radīt papildu problēmas. Līgumā parasti ir atrunāti ne tikai noteikumi un tiesības, bet arī sankcijas.

Procenti

Šī varētu būt sāpīgāka visa procesa daļa. Ja bankas pārsvarā piedāvā aizdevumus ar procentu likmi, kas nav lielāka par pāris procentiem, tad ātrie un nebanku aizdevēji procentu likmes nepiedāvā zemākas kā sākot no 10%. Ierasti ir piedāvāt pirmo aizdevumu bez maksas, kas nozīmē, ka procentu likme ir 0 un jāatdod tikai pamatsumma, bet nākošajiem aizdevumiem jau tiek piemērota procentu likme. Ir aizdevēji, kas saviem lojālajiem klientiem piedāvā procentu atlaides, taču, lai kļūtu par lojālu klientu ir nepieciešams aizņemties un atdot aizdevumus vairākas reizes bez soda procentiem.

Termiņi

Ieteikumi ātro kredītu ņēmējiem vienmēr būs daudz un dažādi, taču viens no galvenajiem būs ieteikums šos aizdevumus neņemt. Nevienam neko uzspiest nevar un katra paša izvēle un spriestspēja ir galvenā, kas nosaka vai ātrais kredīts ir nepieciešams vai nē. Ja arī izvēlaties ņemt ātro aizdevumu, tad rūpīgi izvērtējat to, vai spēsiet naudu atmaksāt laikā. Ierasts šie aizdevumi tiek izsniegti uz termiņu līdz vienam mēnesim, taču ir atrodami arī tādi aizdevēji, kas piedāvā aizdevumu uz laiku līdz 3 mēnešiem vai pat vairākiem gadiem. Ja arī ir radusies situācija, ka nav iespējama pilnīgi aizdevuma atmaksa, to vienmēr var atmaksāt pa daļām un atmaksas termiņu pagarināt.

Sodi

Ja aizdevumi netiek laikā atmaksāti un netiek arī veiktas pagarināšanas maksas, sāk uzkrāties līgumsods, kas parasti ir mērām 1% apmērā no aizdevuma kopējās summas. Soda procenti nedrīkst pārsniegt pamatsummas apmēru, taču tas nenozīmē, ka varat aizņemties, nemaksāt un vēlāk samaksāt vairāk. Neatmaksāti aizdevumi uzkrājas un vēlāk tiek atspoguļoti kā negatīva kredītvēsture.

Comments are closed.